Прийом замовленнь: +38 (097) 953-11-29Email: markiv.pam@ukr.net
Тріщини та мікротріщини, плями на граніті.

Тріщини та мікротріщини, плями на граніті.

Пам’ятники з граніту мають багато позитивних властивостей, на відміну від виробів з інших матеріалів. Найголовнішою перевагою є його довговічність, так як саме гранітний камінь може протистояти багатьом природнім явищам (опади, мороз, вітер, дія сонячних променів і т.д.). Але, навіть при таких властивостях, слід підбирати граніт високої якості, якщо розраховуєте на довгий термін експлуатації.

Пам’ятник з гранітного каменю коштує недешево при його монтажі, але висока вартість себе виправдовує. Адже, якщо ви знайшли пам’ятник з якісного матеріалу, а ціна на монтаж досить низька на ринку ритуальних послуг, то напрошується висновок про те, що матеріал буде низької якості.

Визначити, якісний граніт пам’ятника чи ні, можна самостійно за наступними критеріями:

  • Колір гранітного каменю

Граніт має різноманітну колірну палітру. По-перше вона вам розповість про те, де відбувався його видобуток. В тому випадку, якщо ви сумніваєтеся в достовірності походження гранітного каменю, задайте питання майстру, де знаходиться родовище граніту. Багато родовищ особливо великих, вже знаходяться відкритими і професіонали про них звичайно ж знають.

Найчастіше гранітні майстерні застосовують Українські родовища. Камінь, видобутий з такого родовища, має свій індивідуальний колір і зображення. Інформація про це є у відкритому доступі в мережі Інтернет і не буде великих труднощів порівняти вибраний вами камінь з еталонними зразками. Стандартний гранітний камінь має зернисту структуру і нерівномірне забарвлення, так як камінь має безліч мінералів. Але, слід акцентувати увагу на камінь, забарвлений не в два або три основних кольори, а в ще один додатковий колір. Це говорить про те, що при природному освіті гранітного каменю в нього з’явився мінерал, який відрізняється від основи кам’яної структури. Так як цей чужорідний елемент різниться своїми властивостями від інших природних деталей граніту, то він може вести себе по іншому, наприклад піддаватися охолодженню або температурному нагріванню.

  •  Відколи або тріщини граніту

Найпомітнішим дефектом граніту є відколи. В принципі якщо гранітний матеріал має тріщини, то виготовлення пам’ятника збільшиться в часі. Тріщини бувають неприродного походження (механічні) і природні. До природних тріщин відносять ті, які з’являються на граніті при зміщенні тектонічних плит. Їх зміщення відбувається задовго до видобутку каменю з родовища. Природні тріщини виявляють досить просто. Найчастіше їх виявляють ще до того, як починається порізка блоку або прямо в кар’єрі. А ось механічні тріщини – дуже каверзні і виявляються вони складніше, ніж природні. Неприродні (механічні) тріщини з’являються в результаті людського впливу, при доставці або під час добування каменю. Наприклад, неправильне навантаження на гранітний матеріал під час транспортування. Поява тріщин так само може виникнути при видобутку каменю, методами вибуху. В цьому випадку можна вибрати граніт з тих родовищ, де використовують видобуток за допомогою методу каменеріза або повітряної подушки.

На жаль не всі тріщини видно. Для того, щоб можна було виявити невидимі відколи використовують спеціальне обладнання для ультразвукового дослідження. Можлива перевірка на тріщини і простим способом – необхідно злегка намочити граніт і дати йому висохнути. Так само використовують дрібний порошок, який здувають з поверхні каменя.

  • Мікротріщини.

Мікротріщини виявити складніше. Вони не знижують міцність виробу, але впливають на його красу. Проявляються вони тільки після поліровки деталі у вигляді тонкої світлої сіточки. Такі тріщини виявляються за допомогою ультразвукового сканування блоку, що коштує, природно дорого, тому застосовується цей метод у вітчизняному каменевидобуванні вкрай рідко. Такий недолік виявити важко, але можна акцентувати увагу на зернистість каменя. Камінь, що має великі зерна має більше шансів отримати мікротріщини ніж дрібнозернистий. Одним найнадійніших каменів є більш однорідний за своєю структурою.

  • Плями. Що таке плями?

Плями на граніті – це домішки, які виникають під час утворення магми.

Чи потрібно їх побоюватися? В деяких випадках плями знижують декоративні властивості каменю, а в деяких навпаки.

На міцність та якість самого каменю плями не впливають. Як елементи декору відіграють позитивну роль.

Як перевірити пам’ятник з граніту на підробку?

У тому випадку якщо ви замовляєте пам’ятник з граніту не у професійного майстра, а просто робите покупку вже готового виробу, то уважно придивляйтеся до представлених вам деталей пам’ятника. Вони можуть бути виготовлені не з граніту, а гранітної крихти сполучних речовин. Така технологія виготовлення притаманна пам’ятникам з полімерграніту і досить часто звичайна людина не може розрізнити підробку. Тому, ми рекомендуємо звертатися у відомі гранітні майстерні і компанії, де ви будете мати можливість стежити за процесом виготовлення і виключити попадання гранітної крихти та інших матеріалів, які приведуть до того, що виріб буде не якісним.

До складу граніту високої якості входять польові шпати, кварци і слюда. Їх пропорції – кварцова частка в граніті одна третина, польовий шпат – половина. У тому випадку якщо в гранітному матеріалі немає одного з компонентів або його частка занадто мала, то гранітом це назвати не можна. Завжди перевіряйте сертифікати і документи про якість матеріалу і продукції, це допоможе вам уникнути неприємних моментів.

Залишити відповідь

Quick Navigation
×

Кошик

×

Передзвонимо найближчим часом